unitedkingom
CategoriesAtraksioneta jeni gati pirate - la brisa boutique hotel

A jeni gati, piratë?

Aventurat me kajak janë një nga mënyrat më origjinale për të eksploruar detet dhe liqenet, prandaj nuk është aspak e vështirë ta gjesh këtë sport në Dhërmi. Kajaku ju mundëson të shkoni edhe në vende autentike, të cilat janë të aksesueshme vetëm nga deti. Nëse zgjidhni ta bëni me një guide këtë eksperiencë, gjatë itinerarit […]

CategoriesAtraksionetzhytuni ne histori - la brisa boutique hotel

Zhytuni në histori

Për të shijuar më të mirën e asaj që Drimadha ka për të ofruar, por sidomos nëse ju pëlqen të zhyteni në thellësi, organizoni me instruktorët lokalë një zhytje  9 metra nën det, ku do të zbuloni rrënojat e avionit ushtarak MIG- 21. Përpos tij, zhytja do t’ju mundësojë të shikoni edhe mrekullitë e botës […]

CategoriesAtraksionetfshati i 46 kishave - la brisa boutique hotel

Fshati i 46 kishave

Gjeni kohë të vizitoni Dhërmiun, i cili njihet ndryshe si fshati me më shumë kisha në botë, konkretisht plot 46 syresh. Fshati me 80 familje ka një pozicionim spektakolar, ku natyra nuk nis dhe përfundon me detit. Këtij vendi ia shton hijeshinë edhe afër me malin e Llogorasë e parcelat me ullishte, agrume dhe fruta

Login